Gry do nauki języka angielskiego 0
Gry do nauki języka angielskiego

Jakie gry do nauki języka angielskiego będą najlepsze?

Wspieranie rozwoju własnego dziecka to jedno z codziennych działań rodziców. Czasem wymaga sporego zaangażowania każdej ze stron a czasem dzieje się niejako mimochodem, podczas zabawy. 

Jednym z najważniejszych języków nowożytnych, bez którego właściwie “ani rusz”, jest angielski. Nie bez powodu jego nauka, nawet w najbardziej prostej formie, jak słuchanie piosenek zaczyna się już od przedszkolnych maluchów. Wielu rodziców zastanawia się, jak pomóc dziecku oswoić się z językiem, poznać nowe słówka, czy utrwalić te już usłyszane. Z pomocą przychodzą zabawki z wersją anglojęzyczną i gry do nauki języka angielskiego.

 

Czym się kierować wybierając gry do nauki angielskiego?

  1. Wiekiem i możliwościami swojego dziecka. 

Rodzic najlepiej zna swoje dziecko i jego umiejętności, wie co potrafi a w czym można go wspomóc. 

  1. Formą zabawy.

Są dzieci, które nie znoszą zabawek dźwiękowych, inne nudzą się podczas układania puzzli. Ważne by zabawka była dopasowana do temperamentu i potrzeb dziecka. 

  1. Umiejętnościami, które chcemy rozwijać. 

Dla maluchów, które jeszcze nie potrafią czytać dedykowane są zabawki dźwiękowe. A z kolei starszakom te, które poszerzą ich słownictwo. Czasem z konkretnego obszaru. 

 

Zabawki dla najmłodszych

W przypadku maluchów nie sprawdzą się typowe gry. Za to świetne efekty przyniosą zabawki edukacyjne, które uczą słówek w języku angielskim. Np. laptop edukacyjny firmy Smily, który łączy zabawę z nauką i wspomaga rozwój intelektualny dziecka. Komunikaty kierowane do dziecka są zwięzłe i zrozumiałe a sama zabawka ma realistyczny wygląd i przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Laptop uczy: literek, cyferek, głosek, liczenia, kształtów, nazw zwierząt oraz przedmiotów. 

Podobną funkcję spełni mówiąca książeczka firmy Smily - także pozwala dziecku poznać wiele angielskich słówek. Jest bardzo kolorowa a przyciski dostosowane do malutkich paluszków ułatwiają zabawę. 

 

Gry do nauki angielskiego

Wbrew obawom gry do nauki angielskiego nie są drogie. Co więcej - dziecko nie musi znać literek by uczyć się słówek. Firma ADAMIGO, przygotowała grę Shop - Angielski Sklepik. Nauka odbywa się na zasadzie skojarzeń: obraz, zapis, wymowa. Do dyspozycji graczy jest duża, dwustronna plansza i 70 kolorowych kartoników. W zestawie znajdziemy także słowniczek. Co ważne, gra jest od 4 roku życia. Co ciekawe, jak każda gra ze słówkami pozwala bawić się nie tylko w oparciu o dostępną instrukcję. Bazując na poznanych słówkach można odgrywać z dzieckiem scenki rodzajowe i bawić się w sklep. 

Dla nieco starszych dzieciaków ta sama firma przygotowała grę memory, której celem jest rozwijanie pamięci. Zestaw zawiera 70 kartoników - 35 jest po polsku a drugie tyle po angielsku. Zasady są proste - należy połączyć w pary kartoniki z takim samym rysunkiem. W zestawie znajdziemy także mini słowniczek z kolejnymi słowami do nauki. 

Kolejnym fajnym pomysłem na grę wspomagającą naukę angielskiego jest propozycja od Alexandra. Ten zestaw edukacyjny zawiera 6 dwustronnych plansz, na których zapisane są zadania wspomagające naukę podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim. Plansze są podzielone tematycznie. Dziecko może poznać: liczby, kolory, członków rodziny, kształty itd. To, co jest fajne w przypadku tej gry - to opcja ścieralnych tablic - do gry dołączone są specjalne pisaki i czyścik. Można na nich mazać wielokrotnie. 

Na uwagę zasługuje również seria gier do nauki angielskiego z firmy Clementoni. Tutaj zabawa jest bardzo prosta i nastawiona przede wszystkim na poznanie słów. Kolorowe ilustracje pomagają zapamiętywać nowe słówka a sama gra jest tak pomyślana, by wraz z postępami malucha mógł on przechodzić na kolejne poziomy trudności. 

 

Gry i zabawki do nauki angielskiego to dla dzieci nie tylko forma zabawy, ale także zajęcie, które je rozwija. To właśnie w czasie zabawy, dziecko uczy się mimochodem. Dlatego wśród jego zabawek nie powinno zabraknąć tych, które ułatwią mu poznanie języka obcego.

Komentarze do wpisu (0)

Submit

infolinia:

infolinia: 632180600

» Informacje kontaktowe

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium